PLANERING Historia C, vt 2010

PLANERING Historia C, vt 2010

Vecka 3 Måndag 18 januari - Eget arbete arkivuppgift

Tisdag  19 januari - dito

                        Onsdag 20 januari  - dito   

Vecka 4 Måndag 25 januari  - dito 

Tisdag 26 januari - dito  

  Onsdag 27 januari  - dito  

Vecka 5 Måndag 1 februari  - dito 

Tisdag 2 februari - dito 

Onsdag 3 februari - dito 

Vecka 6 Måndag 8 februari - dito + deadline arkivuppgiften

Tisdag 9 februari - Bilder & propaganda, Grupp I  

Onsdag 10 februari - Bilder & propaganda, Grupp 2  

Vecka 7 Måndag 15 februari - Seminarium, Grupp I:1

Tisdag 16 februari - Bilder & propaganda, Grupp I

Onsdag 17 februari - Seminarium, Grupp I:2

Vecka 8 FEBRUARILOV

Vecka 9 Måndag 1 mars - Bilder & propaganda, Grupp 2 

Tisdag 2 mars - Seminarium, Grupp 2:1 

Onsdag 3 mars  - Seminarium, Grupp 2:2  

Vecka 10 Måndag 8 mars  - KU-DAG (eleverna lediga)

Tisdag 9 mars - KU-DAG (eleverna lediga)   

Onsdag 10 mars  - Introduktion Populärhistoria, alla   

Vecka 11 Måndag 15 mars  - Seminarium, Grupp I:1-2 

Tisdag 16 mars - Populärhistoria, alla   

Onsdag 17 mars - Seminarium, Grupp 2:1-2 

Vecka 12 Måndag 22 mars  - Populärhistoria, alla 

Tisdag 23 mars - dito  

Onsdag 24 mars  - DISPONIBEL DAG  

Vecka 13 PÅSKLOV 

Vecka 14 Måndag 5 april - LOV

Tisdag 6 april - Studiebesök Folklivsarkivet, Grupp I

Onsdag 7 april - Populärhistoria, alla  

Vecka 15: Måndag 12 april  - Studiebesök Folklivsarkivet, Grupp 2

Tisdag 13 april - Filmvisning Katyn + deadline          

                                                                       Populärhistoria 

Onsdag 14 april  - Ingen undervisning    

Vecka 16 Måndag 19 april  - Seminarium Populärhistoria, Grupp I

Tisdag 20 april - Seminarium Populärhistoria, Grupp 2  

Onsdag 21 april  - Introduktion Oral History, Grupp 1   

Vecka 17 Måndag 26 april -   Introduktion Oral History, Grupp 2 

Tisdag 27 april - Eget arbete Oral History 

Onsdag 28 april - dito   

Vecka 18 Måndag 3 maj - dito + deadline Oral History 

Tisdag 4 maj - DISPONIBEL DAG                                                                           

Onsdag 5 maj  - Studiebesök Ortnamnsarkivet, Grupp I

Vecka 19 Måndag 10 maj   - Seminarium Oral History, Grupp I: 1-2

Tisdag 11 maj - Ingen undervisning 

Onsdag 12 maj   - Seminarium Oral History, Grupp 2: 1-2

Vecka 20 Måndag 17 maj  - Utvärdering 

Tisdag 18 maj - Studiebesök, Historiska institutionen

Onsdag 19 maj   - Ingen undervisning 

Vecka 21 Måndag 24 maj   - Betygsamtal, Grupp I

Tisdag 25 maj - Betygsamtal, Grupp 2

Onsdag 26 maj   - DISPONIBEL DAG

Vecka 22 Måndag 31 maj    - Studiebesök Ortnamnsarkivet, Grupp 2

Tisdag 1 juni - Ingen undervisning

Onsdag 2 juni - dito

Vecka 23 Måndag 7 juni - Ingen undervisning

Tisdag 8 juni - dito

  Onsdag 9 juni - UTSPARK  

KURSEN SLUT

GRUPPINDELNING:


Grupp I:1:


Josephine Alm

Hanna Alvén Liljegren

Elin Andersson

Ossian André

Adam Andsberg

Johanna Bengtsson

Axel Benjaminsson

Christoffer Christensen

Rasmus Ekstedt

Johan Gansmark

Mårten Gisby

Grupp I:2:


Victor Gullers Ahlin

Julia Helander

Felix Hjort

Elin Ingvert

Alban Istrefi

Isabella Josefson

Carl-Christian Knutsson

Max Lidbeck

Love Liedholm

Alexander Molander

Lisa Timmermand

Kristofer Ölander


Grupp 2:1:


Johann Arnljots

Christina Börnkrantz

Alexander Gerdtham

Ellen Hansson

Pontus Ilar

Beatrice Jansson

Åsa Jönsson

Kristoffer Lindroth

Gunilla Nilén

Rebecca Nilsson

Axel Nivestam


Grupp 2:2:


Eleonor Palheden

Elin Sennström

Emma Simonsson

Daniel Sjövall

Viktoria Stangnes

Johannes Stenfors Virenfeldt

Axel Sundberg

Markus Söderberg

Samuel Wiqvist




20 januari 2010 NIL, DAH, BEP

PAGE  

PAGE  3

skapad av Håkan Danielsson, lärare i historia/samhällskunskap på Katedralskolan i Lund